אל תקנו גלולות לטיפול באקנה לפני שתקראו את זה


האם גלולות לטיפול באקנה הם הדרך האולטימטיבית לטיפול בבעיית העור המציקה הזאת?

האם גלולות עוזרות לאקנה

לפי דעתי וממה שראיתי מחברות שלי גלולות לטיפול באקנה הן בהחלט לא הדרך לטפל באקנה, אני אישית ממליצה על קרם של ליון מכיוון שהוא היחיד שראיתי תוצאות מוכחות איתו, מהאתר של אקנזין אפשר לראות דוגמאות של שימוש בו ותוצאות.

 

מהם הטיפולים באקנה?
ניתן להסתיר את הפצעון מדי פעם. אם משתמשים בהן כלל, משחות כיסוי קוסמטיקה ללא מרשם צריכות להיות על בסיס מים. גם אם לא ניתן לחסל התפרצויות של אקנה, טיפול קונבנציונאלי יכול לספק הקלה.

הטיפולים הטובים ביותר מעכבים את ייצור הסבום, מגבילים את צמיחת החיידקים, או מעודדים שפיכת תאי עור לנקבוביות נטולות עורקים. מכיוון שטיפולים רבים יכולים להופיע בתופעות לוואי, כל חולה באקנה צריך להמשיך בזהירות בעת ניסיון לטיפול חדש. אנשים הסובלים מכל סוג של אקנה שמוריד את ההערכה העצמית שלהם או גורם להם לא להיות מרוצים, אנשים עם אקנה שמשאיר צלקות או אנשים עם מקרים חמורים ומתמידים של אקנה, זקוקים לטיפול אצל רופא עור.

טיפול ללא מרשם לטיפול באקנה
סבון ומים. ניקוי עדין של הפנים עם מים וסבון לא יותר מפעמיים ביום יכול לעזור באקנה. עם זאת, זה לא מנקה את האקנה שכבר קיים. קרצוף אגרסיבי עלול לפגוע בעור ולגרום לבעיות עור אחרות.

חומרי ניקוי. ישנם הרבה חומרי ניקוי וסבונים המפורסמים לטיפול באקנה. לעתים קרובות הם מכילים חמצן בנזואיל, חומצה גליקולית, חומצה סליצילית או גופרית.

בנזואיל מי חמצן. באקנה קלה, אתה עשוי לנסות או שהרופא שלך ממליץ לך על טיפול בתרופה ללא מרשם המכילה בנזואיל מי חמצן. הוא האמין כי תרכובת זו פועלת על ידי השמדת החיידקים הקשורים לאקנה. בדרך כלל לוקח ארבעה שבועות לפחות לעבוד ויש להשתמש ברציפות כדי לשמור על אקנה. כמו מוצרים רבים ללא מרשם ומרשם ללא מרשם, זה לא משפיע על ייצור סבום או על אופן השלכת תאי זקיק העור, וכשמפסיקים להשתמש בו, האקנה חוזר. זה זמין בצורות רבות: קרמים, קרמים, שוטף, קצף, רפידות ניקוי וג’לים. חמצן בנזואיל עלול לגרום לעור יבש ויכול להלבין בדים, לכן יש להקפיד על השימוש בו. שקול ללבוש חולצת טריקו ישנה למיטה אם אתה מורח אותה בגב או בחזה למשך הלילה.

חומצה סליצילית. על העור, חומצה סליצילית עוזרת לתקן את שפיכת התאים הלא תקינה. באקנה קלה יותר, חומצה סליצילית מסייעת לנקבוביות הנקבוביות לפתור ולמניעת נגעים. אין לו השפעה על ייצור סבום ואינו הורג חיידקים. יש להשתמש בו ברציפות, ממש כמו בנזואיל מי חמצן, מכיוון שהשפעותיו נפסקות כשמפסיקים להשתמש בו – נקבוביות נסתמות שוב והאקנה חוזר. חומצה סליצילית זמינה במוצרי אקנה רבים, כולל קרמים, קרמים, רפידות.

שווה קריאה =>  פתרונות קלים לביצוע לטיפול בפצעים בפנים

 

גופרית. בשילוב עם חומרים אחרים כמו אלכוהול וחומצה סליצילית, גופרית היא מרכיב בתרופות רבות ללא מרשם. בדרך כלל זה לא משמש כשלעצמו בגלל הריח הלא נעים שלו. לא ברור כיצד פועלת הגופרית, אך לרוב מדובר בתועלת שולית.

ג’ל רטינול אקטואלי. רטינול פועל כדי למנוע פצעונים מסוגלים להיווצר. זה משפיע על צמיחת התאים, וגורם למחזור תאים מוגבר לביטול החסימה של נקבוביות. נראה כי האקנה שלך מחמיר לפני שהיא תשתפר מכיוון שהיא תעבוד על הפצעונים שכבר החלו להיווצר מתחת לעור שלך. יש להשתמש בו ברציפות ועשוי לקחת 8-12 שבועות עד לקבלת תוצאות. רטינול היה זמין בכוח מרשם בלבד. ג’ל דיפרין הוא הרטינואיד המקומי היחיד שאושר כטיפול ללא מרשם באקנה.

אלכוהול ואצטון. אלכוהול הוא חומר אנטי בקטריאלי עדין, ואצטון יכול להסיר שמנים מעל פני העור. חומרים אלה משולבים בכמה תרופות לאקנה ללא מרשם. חומרים אלו מייבשים את העור, הם בעלי השפעה מועטה או חסרת השפעה על אקנה, ובדרך כלל אינם מומלצים על ידי רופאי עור.

תרופות צמחיות, אורגניות ו”טבעיות “. ישנם מוצרים רבים מהצמחים, האורגניים והטבעיים המשווקים לטיפול או למניעת אקנה. יעילותם של סוכנים אלה אינה מוכחת וככל הנראה כי אין להם תועלת רבה.

הערה: כאשר פצעונים מלאי מוגלה מוכנים לשבירה, מרחו מגבת חמה למשך מספר דקות כדי לעודד את התהליך המתפרץ הטבעי. פצעונים מודלקים צריכים להיפתח רק על ידי אחות או רופא המשתמשים במכשירים כירורגיים ובעקבות נהלים אנטיספטיים. סחיטת פצעונים בעצמך עלולה להוביל לדלקת נוספת ואולי צלקות קבועות.

טיפולי מרשם לאקנה
אנטיביוטיקה. ניתן להשתמש באנטיביוטיקה על גבי העור (אקטואלי) או להילקח דרך הפה (מערכתית). אנטיביוטיקה פועלת על ידי ניקוי העור של חיידקים הגורמים לאקנה והפחתת דלקת. ישנם מספר מוצרים אקטואליים שקיימים בקרמים, ג’לים, פתרונות, רפידות, קצף, וקרמים. אנטיביוטיקה מקומית מוגבלת ביכולתם לחדור לעור ולנקות אקנה מושב עמוק יותר, ואילו אנטיביוטיקה מערכתית מסתובבת בכל הגוף ובלוטות החלב. עם זאת, לעיתים קרובות אנטיביוטיקה מערכתית גורמת לתופעות לוואי רבות יותר מאשר תופעות מקוונות, אך ניתן להשתמש בהן לסוגים חמורים יותר של אקנה. בדרך כלל, אנטיביוטיקה מקומית אינה מומלצת לבד כטיפול באקנה, מכיוון שהיא יכולה להעלות את הסיכון לתנגודת לאנטיביוטיקה בחיידקי עור. עם זאת, שימוש בבנזואיל פרוקסיד עם אנטיביוטיקה מקומית עשוי להפחית את הסיכוי לפתח עמידות לאנטיביוטיקה.

 

קלינדמיצין אקטואלי ואריתרומיצין הם אנטיביוטיקה שהם גם תרופות אנטי דלקתיות ויעילות נגד מספר חיידקים. יש לשלב אותם תמיד עם בנזואיל מי חמצן או רטינואיד אקטואלי ולמרוח ישירות על העור. אריתרומיצין דרך הפה זמין גם הוא, אך אתה עלול להפוך לעמיד בפני השפעותיו, ומגביל את השימושיות שלו.

שווה קריאה =>  הגדלת חזה ללא ניתוח | הגדילי את החזה עם שיטות טבעיות

אנטיביוטיקה אנטי-דלקתית אוראלית המשמשת לעתים קרובות הם דוקסיציקלין, מינוציקלין וטטרציקלין, כולם יעילים למדי במקרים רבים של אקנה.

אנטיביוטיקה אינה מטפלת בגורמים הסיבתיים האחרים באקנה ויכולה לקחת מספר שבועות או חודשים כדי לפתור אותה. לעתים קרובות משתמשים באנטיביוטיקה בשילוב עם תרופות אחרות ש”סותרות “זקיקים. אין להשתמש באנטיביוטיקה דרך הפה לאקנה במהלך ההיריון.

רטינואידים או נגזרות של ויטמין A. תרופות אלה זמינות כתרופות אקטואליות או דרך הפה. רטינואידים אקטואליים מנקים אקנה בינוני עד חמור על ידי השפעה על צמיחת העור ומזיל העור. ניתן להשתמש בהם בשילוב עם מוצרי אקנה אחרים, כגון בנזואיל מי חמצן ואנטיביוטיקה דרך הפה. לרטינואידים מקומיים אין תופעות לוואי חמורות של רטינואידים דרך הפה; עם זאת, הם אינם מומלצים לנשים בהריון או מיניקות. תופעות לוואי של רטינואידים מקומיים כוללות אדמומיות, יובש ועור מגרד.

באקנה ציסטית קשה, איזוטרטינואין הוא הטיפול היעיל ביותר. תרופה זו היא התרופה היחידה שמתערבת בכל הגורמים לאקנה. לעתים קרובות זה יכול אפילו לנקות אקנה קשה שלא הגיב לטיפולים אחרים. עם זאת, למוצר יכולות להיות תופעות לוואי. זה יכול לגרום למומים מולדים קשים ועולם אסור להילקח על ידי אישה בהריון או שאינה משתמשת באמצעי מניעה. בנוסף, אסור לקחת אישה מיניקה. כמה מחקרים מראים כי השימוש בו קשור לסיכון מוגבר לדיכאון, התאבדות ומחלות מעי דלקתיות. שוחח עם הרופא שלך על הסיכונים הפוטנציאליים של תרופה זו.

תופעות לוואי נוספות הן עור ושפתיים יבשות, כאבי שרירים ומפרקים, כאבי ראש, רמות טריגליצרידים מוגברות (סוג של כולסטרול), ולעיתים רחוקות, שפיכת שיער זמנית. עבור מרבית האנשים הנוטלים תרופות אלו, תופעות לוואי נסבלות ואינן סיבה להפסיק את הטיפול לפני שהאקנה מתבהר.

חומצה אזלאית. נושא אחר הוא חומצה אזלאית המגיעה בג’ל או בקרם ובעלת תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות. הוא משמש יותר לסוג אחר של מצב הנקרא rosacea, אך הוא עשוי לעזור לאקנה קלה.

דפסון. דפסון הוא ג’ל מקומי שהוא אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי.

אמצעי מניעה דרך הפה. גלולות למניעת הריון מכילות הורמונים נשיים הפועלים על ידי כנגד ההשפעה של הורמונים זכריים (כמו טסטוסטרון) על אקנה. השימוש בהם מוגבל למטופלות. היתרון המרבי של אמצעי מניעה דרך הפה באקנה מתרחש בשלושה עד ארבעה חודשים. תופעות לוואי כוללות בחילה, עלייה במשקל, איתור, רגישות בשדיים וקרישי דם.

ספירונולקטון. ספירונולקטון היא תרופה דרך הפה שיכולה לחסום את פעולת הורמוני הגוף על בלוטות השמן של העור. תרופה זו אינה מאושרת על ידי ה- FDA לאקנה, אך מועילה במיוחד לנשים הסובלות מאקנה המחמיר סביב הווסת והגיל המעבר.

תרופה נפוצה נוספת שהרופא שלך עשוי לנסות היא triamcinolone, סוג של תמיסת קורטיקוסטרואידים המוזרק ישירות לתוך גושי אקנה.

שווה קריאה =>  טינטון באוזניים טיפול טבעי

אזהרה על טיפולי אקנה
חולים הנוטלים תרופות לאקנה צריכים להיות ערניים לתופעות לוואי אפשריות ואינטראקציות עם תרופות אחרות וצמחי מרפא.

הרטינואידים העדכניים והמחמצן בנזואיל יכולים להשאיר עור אדמומי, יבש ורגיש לאור השמש.

אנטיביוטיקה דרך הפה עלולה לגרום לרגישות לאור השמש ולהפרעות בקיבה.

מי חמצן בנזואיל עשויים לעכב את השפעותיהם של רטינואידים מקומיים, לכן לעולם אין למרוח אותם באותה שעה ביום.

נטילת אנטיביוטיקה דרך הפה במשך יותר מכמה שבועות עשויה להותיר נשים רגישות לזיהומים בשמרים.

כמה מוצרים ללא מרשם אקנה עלולים לגרום לתגובות אלרגיות נדירות אך חמורות או לגירוי חמור. פנה לטיפול רפואי חירום אם יש לך תסמינים כמו מתיחות בגרון, קשיי נשימה, תחושת עילפון או נפיחות בפנים או בלשון. הפסק גם להשתמש במוצר אם אתה מפתח כוורות או גירוד. התסמינים יכולים להופיע בכל מקום מדקות ליום או יותר לאחר השימוש.

 

טיפולי צלקת אקנה
ישנם מבוגרים הנושאים צלקות מאקנה. כמה ניתוחים אגרסיביים יחסית יכולים לשפר את הצלקות. הנהלים כוללים dermabrasion, מספר סוגים של לייזרים, ופילינג כימי. נהלים אלה מסירים את המשטח המצולק וחושפים שכבות עור ללא פגמים. רופאי עור יכולים להשתמש גם בפריטים הבאים:

מיקרו-גירלינג כדי לעורר קולגן ולהפחית את מראה הצלקות
תת-החלטה שבה משתמשים במחט מתחת לצלקות כדי לפרק אותם
חומרי מילוי שהם זריקות מתחת לצלקות כדי להעלות אותם אל פני העור שמסביב
רופאי עור עשויים להשתמש בקליפות שטחיות יותר כמו חומצה גליקולית או סליצילית, מסייעים לשחרור ג’ינג’ים ונקודות שחורות ולהפחתת פצעונים.

למיקרו-דברה יש השפעה מועטה על האקנה עצמה, אך יעיל בשילוב עם לייזרים. לפני ששוקלים טיפול כלשהו, ​​חשוב לדון עם הרופא בהליכים, באמצעי הזהירות הנדרשים ובתוצאות אפשריות.

כיצד אוכל למנוע אקנה?
בגלל הקשר של אקנה לרמות ההורמונים המשתנות והשפעות גנטיות אפשריות, רופאים רבים מאמינים כי אין דרך למנוע זאת. החוכמה המקובלת היא ששום היגיינה טובה או תזונה לא יכולות למנוע התפרצויות. טיפולים יכולים לשלוט באקנה ולמזער פריצות עתידיות. מומלצת טיפולי עור רגישים, במיוחד במהלך גיל ההתבגרות. היסודות כוללים אמבטיה או מקלחת יומית ושטיפת הפנים והידיים בסבון לא מרומם או אנטיבקטריאלי בעדינות.

טיפים נוספים למניעת התפרצויות עתידיות כוללים:

השתמש במוצרי עור שאינם קומדוגניים או רגישים כדי להפחית את הסיכוי לנגעים חדשים ולמזער גירוי בעור.
השתמש בניקוי עדין פעמיים ביום.
הימנע ממוצרי ניקוי או מוצרים המכילים חלקיקי קרצוף או בעלי מרקם גרגר. מוצרים אלה יכולים לגרות את העור ולהוביל לפריצות.
השתמש בקרם לחות יומיומי שאינו קומדוגני ומסנן קרינה.
יש להתאפר שאינו קומדוגני.
הימנע מלקטוף, לסחוט או לנקר פצעונים. זה יכול להוביל לצלקות ודלקות עור.

Recent Content