טיפול ביבלת בכף הרגל שמביא תוצאות


אז תפס אתכם יבלת מגעילה ממש על כף הרגל? אני מכירה את ההרגשה הזאת וראיתי מקרים דומים קרוב לאינספור פעמים, אני יודעת שזה לא נעים, אבל אל דאגה כי יש פתרון, בכתבה הזאת אדבר איתכם על כל מה שתצטרכו לדעת לגבי טיפול ביבלת בכף הרגל.

 

יש מספר שיטות שונות לטפל ביבלת בכף הרגיל, מצאתי באיביי מוצר מאוד זול שעושה את העבודה ויספק לכם עור חלק ונקי.

תרופות ביתיות ליבלות ברגל – הדרך הטובה ביותר להסיר יבלות באופן טבעי
אף אחת משיטות אלה אינן אמינות במאה אחוז והן מוצעות לרוב עבור יבלות בודדות ולא אשכולות. והכי חשוב, התייעץ עם רופא העור שלך לפני שתנסה אותם.

סרט דביק

תרופות ביתיות 101, יש אנשים שנשבעים בקלטת הצינור הכל-יכול. לפי כמה חשבונות, חבישת הקלטת למשך שבוע בערך ואז הברשת היבלת בעדינות בלוח אמרי אמורה לעשות את העבודה לאחר מספר חודשים. בכל מקרה, אם יש לך את הזמן, והרופא שלך מאשר את זה, יתכן מאוד שתוכל להעביר קלטת תיל.

חומץ תפוחים

תרופה ביתית אחרת, חומץ תפוחים עשויה להיות בעלת סיכויים טובים יותר לבצע את העבודה, אך דע כי החלתו על היבלת עשויה לגרום לכוויות כימיות ולהוביל להפחדה.

טיפול רפואי

התייעצות עם איש מקצוע רפואי היא תמיד הדרך הטובה ביותר לעבור. אמנם לשיטות הבאות יש סיכוי טוב בהרבה לעזור לך, אפילו לא תמיד הן יעילות במאה אחוז.

הקפאה (קריותרפיה)

לעולם אל תשתמש בקוביות קרח אם אתה מתכוון לנסות זאת בבית אלא רק תרסיס ללא מרשם שתוכנן במיוחד עבורו. זו יכולה להיות שיטה כואבת מכיוון שהיא צריכה להיות מיושמת לאורך זמן על מנת ליצור שלפוחיות על היבלת ומסביב, הם עלולים להפוך לתאים מתים ונופלים. יש גם סיכוי שהתרסיס לא יכול להגיע לעומק מספיק בכדי להצליח. אפשרות טובה יותר היא לפנות לרופא שלך שיש לו גישה לחנקן נוזלי ויכול להשתמש בו להשפעה טובה בהרבה.

שווה קריאה =>  קרם פנים מומלץ לגיל 30

חומצה סליצילית

טיפול נוסף ללא מרשם היבלות הוא מגיע בצורת ג’ל, משחה וטלאים. החומצה ממיסה את היבלת במהלך מספר שבועות, ומאפשרת לך לקלף אותה משכבה אחת בכל פעם. החיסרון של שיטה זו הוא שיש ליישם אותה באופן קבוע ועלולה לעקוץ מעט.

קנתרידין

שיטה זו דומה לקריותרפיה עד כדי כך שרופא המטפל מיישם חומר כימי שמקורו בחיפושיות שלפוחית ​​על עורכם על מנת ליצור שלפוחיות אשר יפרידו בזמן את היבלת מהעור. כמו קריותרפיה, זה יכול להיות כואב וגם במקרים מסוימים לגרום להצטלקות.

תרופות

ניתן להזריק אותם ישירות ליבלת על מנת להרוג את הנגיף (bleomycin) או למרוח אותם על היבלת (imiquimod) בצורה של משחה כדי לחזק את מערכת החיסון שלך ולהילחם ב- HPV.

ניתוחים קטנים

מאמץ אחרון אחרון כאשר כל שאר הטיפולים נכשלו. היבלת מוסרת על ידי ניתוח לייזר שורף את רקמת היבלת או מוסרת פיזית והבסיס שלו נהרס באמצעות מחט חשמלית או קריותרפיה.

מניעה

הדרך הטובה ביותר להילחם במחלה היא להימנע מלכתחילה לקבל אותה. למרבה הצער, זה לא קל כמו שזה נשמע. במקרה של יבלות, חלק הארי של המניעה נופל על מי שכבר הושפע. על מנת להגן על אחרים ועל עצמך מפני התפשטות ה- HPV נוספת עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

כאמור לעיל, הימנעו ממגע פיזי עם אחרים וחפצים בהם הם עשויים להשתמש.
הימנע מגרד וקטוף ביבלות, מכיוון שהדבר רק מגביר את הסבירות להפיץ אותם על גופך.
אם היבלת ברגלך נמצאת באזור חשוף, שקול לשים עליו תחבושת.
יש לשטוף ידיים תמיד לאחר נגיעה ביבלת.
סיכום
אמנם כל סוג של יבלת על רגליים יכול להוות מטרד, אך הם אינם מסוכנים ואינם מהווים איום על בריאותכם. אם ברצונך להסיר אותם, עליך להתחיל בכמה הליכים לא פולשניים כמו ג’לים ומשחות. אם הם יתבררו כבלתי יעילים, תוכלו לשקול אפשרויות אחרות.

שווה קריאה =>  מה הקרם פנים המומלץ ביותר (2020)

Recent Content